• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadirlisehitgazi
Derneğimiz
Üyelik Girişi

Ülkemizin Bağımsızlığı. Bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bi köşesinde şehitliklerde elbiseleri dahi çıkarılmadan, bilinmeyen yerlerde kefensiz, bazılarında mezar taşı olmadan, ama görevini

Ülkemizin Bağımsızlığı. Bütünlüğü ve Cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bi köşesinde şehitliklerde elbiseleri dahi çıkarılmadan, bilinmeyen yerlerde kefensiz, bazılarında mezar taşı olmadan, ama görevini yapmış olmanın huzuru içerisinde yatan sehitlerimizi minnet ve şükran duygularımızla anmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

18 Mart Çanakkale’nin geçilmeyeceğinin, Türk Milletinin esir edilemeyeceğinin, Türk vatanının parçalanamayacağının, tüm dünyaya haykırıldığı gündür.

Bugün… Dünyada adının duyulduğu andan itibaren bayrağımızı yeryüzünün her noktasına taşıyanların, üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin, Türklük uğruna bedenlerini toprağa koydukları gündür.

Bugün… Ölümsüzlükşerbeti içenlerin Allah’a kavuştukları gündür.

Bugün… Barutun kanla, kanın canla, canın vatan, namus ve bayrak uğruna destanlastigi  gündür.

Bugün… Yare nişandır tenine erlerin, şehitlik son rütbesidir askerin deyip oğlunun tertemiz alnını öperek son yolculuğuna uğurlayan şehit asker ana ve babaları ile oğlunu kızını vatana hizmet için yetiştiren şehit Polis ve Öğretmenlerin ana ve babalarının günüdür.

Şehitlerimiz binlerce yıldan beri Türk milletinin varlığını sürdürmek için Vatan,Millet,Hürriyet,İnsanlık ve barış ülküsü uğruna canlarını feda ettiler.
Onlar; Türklüğünüstün haysiyet ve itibarını, şerefle temsil ederken destanlaştılar. Aynı zamanda anıtlaştılar. Yakılan türkülerimiz ile bestelen şarkılarımızda yankılanan ezgi, ozanların dilinde ağıt oldular.

Kahraman şehitlerimizin emaneti olan, bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir. Aziz şehitlerimize laik olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız.

VATAN İÇİN KUTSAL VARLIĞINI, CANINI VEREN YİĞİT ŞEHİDİM!!!
Manevi varlığından güç alan bizler, her ne halde olursa olsun, bu vatana göz diken iç ve dış düşmanlarımızı bertaraf ederek, senin emanetini daima yükseklerde taşıyacağız.

ÜLKEMİZİ BÖLMEK, PARÇALAMAK İSTEYEN, MİLLETİMİZİN HUZURUNAGÖZ DİKEN HAİNLER!!

Hangi maskeyi takarsanız takın, artık hainliğinizi gizlemiyorsunuz. Bir elinizde yıldırım, diğer elinizde tufan taşısanız,

Denizleri taşırıp üzerimize akıtsanız, güneşi yaklaştırıp dünyayı kavursanız dahi, şehitlerimizden aldığımız kuvvetle karşınızda daima bizi bulacaksınız.

Her zaman olduğu gibi kanımızla boğulacak, ateşimizle yanacaksınız.

Vatan ve bayrak uğruna toprağa düşen aziz şehitlerimiz; sizleri bizden ayıran ecel, kalplerimizi asla ayıramayacaktır. Kutsal emanetiniz olan Türk Vatanı ilelebet hür kalacaktır.


804 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın