• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadirlisehitgazi
Derneğimiz
Üyelik Girişi

19 Eylül Gaziler Günü Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlçemizde de Törenlerle Kutlandı.

Kaymakam Necip Çakmak, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Garnizon Komutanı Alaaddin Eşsiz İle Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit, Dul Ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Tayfun Çiftçi Tarafından Atatürk Anıtı'na Çelenk Sunulması, Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşıı'nın Okunması İle Tören Başladı.

İlçe Jandarma Komutanlığında Görevli Jandarma Kıdemli Baçavuş Recep Çelik, Günün Anlam Ve Önemini Belirten Konuşmasında, Türk Milletinin Azim Ve Kararlılıkla, Gazilerin Canları Pahasına Türkiye'nin Bağımsızlığını Ve Bölünmezliğini Koruyacağını Belirtti.

Şube Başkanımız ÇİFTÇİ Konuşmasında İse;

Bu Vatanın Her Karışında Kanı Olan Aziz Milletimizin Değerli Evlatları Aziz Dava Arkadaşlarım, Asil Ve Yiğit Gazi Kardeşlerim. Yüce Atatürk’ün Dediği Gibi Dünyada Hiç Bir Millet Yoktur Ki ‘Türk Milleti Kadar Vatanı İçin Bedel Olsun.’Bin Yıldan Beri Yurt Tuttuğumuz Bu Topraklarda Kıyamete Kadar Yaşamamızın Teminatı Da Olan Şehit Ve Gazilerimiz Senede Bir Gün Anılsalarda Milletimizin Yüreğinde Her Daim Olacaklardır.

Vatan Salt Bir Toprak Parçası Değildir. Üzerinde Yaşayanlar Kadar Evvellilerinin Verdiği Can, Döktüğü Kanlarla Aziz Ve Mübarek Bir Yurt, Milleti Bir Arada Tutan Büyük Bir Aile Çadırı Ve Geleceğe Ümitle Bakmamızı Sağlayan Kara Parçasıdır.

Tarihte Türk Olan Bizim Olan Bu Toprakların Kıyamete Kadar Türk Yurdu Olması İçin Fedakârlıklar Yapan Gazilerimizin Vatan Savunmasında Herkesten Önce Gerekirse Cepheye Koşacağı Tartışmasızdır.

Herkes Şunu Bilmelidir Ki Bu Milletin Huzur Ve Refahı Devletin Birlik Ve Bekası İçin Gazilerimiz Elinden Geleni Yapacak Bu Bayrağı Semalarımızda Sonsuza Dek Dalgalandıracaktır.

Büyük Türk Milletinin Hür Ve Medeni Yaşama Arzusu İradesi Ve Azmi Sonsuza Dek Sürecektir.

Bu Düşüncelerle Gazilerine Sahip Çıkan Milletimizi Devletimizi Saygıyla Selamlıyor Hep Birlikte Daha Güzel Günlerde Buluşmak Üzere Ne Mutlu Türküm Diyene, Diyen Gazilerimizin Gününü Kutluyor Hepinize Saygılar Sunuyorum. Dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Kadirli Şubesi'nde, Düzenlenen Kokteylde Dernek Başkanı ÇİFTÇİ Tarafından Kaymakam Çakmak'a Şehit Aileleri Ve Gazilerimize Göstermiş Olduğu Yakın İlgi Ve Alakadan Dolayı Onursal Üyelik Belgesi İle Şilt Takdim Etti. Buradaki Törene Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Türkol, Kurum Yetkilileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Şehit Yakınları, Gaziler İle Yakınları Ve Davetliler Katıldı.1181 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın