• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadirlisehitgazi
Derneğimiz
Üyelik Girişi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. Yıldönümü Kadirli’de, Törenlerle Kutlandı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. yıl dönümü Kadirli’de, törenlerle kutlandı. Çanakkale Zaferi ve şehitleri anmak için Kadirli Garnizon Komutanlığı Şehitlikteki tören, çelenklerin koyulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, askerler tarafından saygı atışıyla devam etti.

Jandarma Kıdemli Başçavuş Recep Çelik, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Türk vatanının ve milletinin ebedi varlığı ile devletin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitleri rahmet ve şükranla andıklarını söyledi. Çanakkale Zaferi’nin dünya üzerinde yarattığı sonuçlar ve ulusun kaderi üzerindeki etkileri açısından dünya tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu anımsatan Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu zafer gerektiğinde vatanı için ölümü bir görev olarak almaya hazır Türk askerlerinin çok zor şartlarda neleri başarabileceğini gösteren canlı bir belge niteliğindedir. Bu zafer yıllar süren acı verici bir küçülmenin sona erdirilebileceği inancını yeşerten bir zaferdir.

Şube Başkanımız ÇİFTÇi ise; Git oğlum hadi git, ya Gazi olursun yahut Şehit diyerek yollandığı cephelerden, mevzilerden al bayrağa sarılarak evlerine dönenlerin aileleri ve vatan millet devlet için vücudunun bir kısmını feda eden Gazilerin, yok sayıldığı uğruna can verip kan döktükleri Milletimizin ayaklar altına alındığı bu zamanda, anma ve kutlamanın anlamsızlaştırılıp sadece, pasta çörekli toplantılara dönüştürülmek istendiği ne için öldükleri ya da sakat kaldıkları unutulup, bu hale getirenlerin barışçı sayılarak müzakereden öte mütareke yapıldığı bir zamandayız.

Biz devletimizin emrinde millet ve vatanımız için terörle mücadele ettik öldük öldürdük yaralandık sakat kaldık, ama kimseyle savaşmadık o yüzden kimseyle de barışmıyoruz. Biz sadece vatanımıza ve milletimize meşru dairede sahip çıkıyoruz.

Fikrimizi de açıkça haykırıyoruz. Yani Gaziliği istismar etmiyoruz. Bu vatan ve millet için gerekirse gene mücadele edeceğimizi herkese bildiriyoruz. İstismarcıların kim olduklarını da çok iyi biliyoruz

Bu duygu ve düşüncelerle başta Çanakkale olmak üzere bu topraklar için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum dedi.

Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak’ın şehitlik defterini imzalaması, Merkez Cami din görevlisi Nuh Üste tarafından Kuranı Kerim okunması ve İlçe Müftüsü Orhan Öncü’nün yaptırdığı duadan sonra şehit mezarlarına karanfiller bırakıldı. Törene, Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Garnizon Komutanı Personel Yarbay Alaaddin Eşsiz, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Türkol, , şehit aileleri ve gaziler, daire amirleri, okul müdürleri, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlikler, İmam Hatip ortaokulu tarafından Özel Serhat Koleji toplantı salonunda düzenlenen programın ardından sona erdi.1102 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın