• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadirlisehitgazi
Derneğimiz
Üyelik Girişi

Dünyada her yer geçilir belki ama Çanakkale geçilmez, şehitler ölmez vatan bölünmez diyor ve çağın en büyük zaferini tarihimize altın harflerle yazdıran Çanakkale ve tüm şehitlerimizin ruhlar önünde saygıyla eğiliyorum.

Sayın Kaymakamım, Komutanım, Belediye Başkanım değerli misafirler ve çok kıymetli Aziz Şehitlerimizin yakınları ve kahraman gazi arkadaşlarım,

Bir asır sonra bugün yine benzer zamanlarda,

Martın 18'indeyiz.

Kendine gel biraz!

Pek tekin değildi Çanakkale'nin suyu,

Geçilmez bu boğaz...

Geçilmez bu boğaz...

Bizi

Ne topun yıldırır,

Ne kurşunun.

Çünkü artık

Başladı cengimiz.

Er meydanında bulunmaz dengimiz.

Diyen şair gibi ben de;

Dünyada her yer geçilir belki ama Çanakkale geçilmez, şehitler ölmez vatan bölünmez diyor ve çağın en büyük zaferini tarihimize altın harflerle yazdıran Çanakkale ve tüm şehitlerimizin ruhlar önünde saygıyla eğiliyorum.

Git oğlum hadi git, ya Gazi olursun yahut Şehit diyerek yollandığı cephelerden, mevzilerden al bayrağa sarılarak evlerine dönenlerin aileleri ve vatan millet devlet için vücudunun bir kısmını feda eden Gazilerin, yok sayıldığı uğruna can verip kan döktükleri Milletimizin ayaklar altına alındığı bu zamanda, anma ve kutlamanın anlamsızlaştırılıp sadece, pasta çörekli toplantılara dönüştürülmek istendiği ne için öldükleri ya da sakat kaldıkları unutulup, bu hale getirenlerin barışçı sayılarak müzakereden öte mütareke yapıldığı bir zamandayız.

Öyle ki ölen sakatlanan bizlerin sesi kesiliyor, öldüren sakatlayan yakan yıkan teröristin başı yandaşı yardakçılarının sesi açılıp tüm millete aşağılık bir barış süreci dayatılıyor.

Biz devletimizin emrinde millet ve vatanımız için terörle mücadele ettik öldük öldürdük yaralandık sakat kaldık, ama kimseyle savaşmadık o yüzden kimseyle de barışmıyoruz. Biz sadece vatanımıza ve milletimize meşru dairede sahip çıkıyoruz.

Fikrimizi de açıkça haykırıyoruz. Yani Gaziliği istismar etmiyoruz. Bu vatan ve millet için gerekirse gene mücadele edeceğimizi herkese bildiriyoruz. İstismarcıların kim olduklarını da çok iyi biliyoruz.

Medya da yazılıp çizilenin aksine bizler barış denilen bu sürecin teröre verilen bir taviz olduğunu, bunun daha çok terör olarak bize döneceğini çok iyi biliyoruz. Analar ağlamasın diyerek yola çıkıp milletin anasını ağlatanlara, tek bir şey söylüyoruz;

Analar ağlamasın diyorsanız, anaları ağlatan terör örgütünün anasını ağlatıp yani kökünü kazıyıp milleti bu beladan kurtarınız.

Varlık sebebiniz anayasanın 5. Maddesinde açıkça yazılı olduğu gibi budur. Bu millete tarihine, kültürüne, hukukuna bağlı ve saygılı olarak;

Kadirli şehit aileleri ve Gaziler Derneğimiz şehitlerimizin aileleri ve gazilerin yanında onlarla birlikte düşünmeye onların sesi olmaya devam edecektir.

Biliyoruz ki tüm ülkedeki derneklerimiz de aynı şeyleri düşünmektedir. Aksi yoldaki inanç ve kanaat sahiplerine de haklarımızı helal etmiyoruz. Millet için can verenlerin millet düşmanı olarak gösterilmesini de şiddetle kınıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Çanakkale olmak üzere bu topraklar için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Bin yıldır bu toprakları yurt tutmuş milletimizin, bu cennet vatanımızda kıyamete kadar hür onurlu ve müreffeh biçimde olacağına ve yasayacağına inanıyor,

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.1192 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın