• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/kadirlisehitgazi
Derneğimiz
Üyelik Girişi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Adana Bölge Temsilcisi Emekli Albay Mesut Demiralay, Derneğimizi Ziyaret Etti.

Demiralay, ziyarette yaptığı konuşmasında, vakfın çalışmaları hakkında bilgi vererek, Adana Temsilciliği olarak 17 ilin sorumluluk alanında olduğunu ifade etti.
Mehmetçik Vakfının er ve erbaşlara yardım yaptığını, vatani görevi sırasında şehit olanların da ailelerine yardımlar yapıldığına dikkati çeken Demiralay, ziyaretteki amaçlarının vakfın çalışmalarını anlatmak olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:
"Türkiye genelinde yaklaşık 10 bin şehit ve gazi ailesine yardımda bulunuyoruz.

1982 yılından beri vakıf olarak faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye genelinde 6 temsilciliği bulunan Mehmetçik Vakfı'nın temsilcilikleri arasında yer alan Adana Şubesi'ne ise 17 ilimiz bağlıdır. Vakfımızda şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına ilköğretimden yüksek lisansa kadar eğitim bursu sağlanıyor. Yıllık yardım miktarı 50 ile 60 milyon lira arasındadır.

Vakfın gelir kaynakları, vakfımız bünyesindeki şirketlerin karlarından ve bağış yoluyla yapılan yardımlardan oluşuyor. Biz bağış toplamıyoruz. Gönüllü bağış alıyoruz."


Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli Şubesi Başkanı Tayfun Çiftçi ise sivil toplum örgütleri veya vakıflar tarafından amacına uygun olarak yapılan çalışmaların gönüllük esasına dayalı olduğunu altını çizerek, Demiralay'a ziyaretinden dolayı tşekekkür ederek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.


Sohbet havasında devam eden ziyaret sonunda Demiralay, günün anısına Çiftçi'ye Mehmetçik Vakfı 30. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle hazırlatılan kitap ile birlikte dernek üyelerine takvim ve vakfın çalışmalarının anlatıldığı dergi hediye etti.

Menderes Özat (Anadolu Ajansı)2902 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın